13-letnia Olivia Wieczorek reprezentuje Polskę podczas 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Nastolatka wygrała polskie eliminacje do konkursu, polskiej publiczności znana jest z programu „Mali giganci”, gdzie była faworytką zmagań. Piosenkę „Nie zapomnij”, którą wykonywała, skomponował dla niej Piotr Rubik.

To telewidzowie oraz jury w składzie: piosenkarki Margaret i Ania Wyszkoni oraz dziennikarz radiowej Jedynki Marcin Kusy, zadecydowali, że właśnie Olivia będzie reprezentowała nasz kraj.

Nastolatka z Jarocina pierwsze kroki w przygodzie z muzyką stawiała w konkursach kolęd i pastorałek. Już jako 6-latka wzięła udział w Ten Ton, występując przed Majką Jeżowską, Elżbietą Zapendowską i Joanną Zagdańską.

9-letnia Olivia pojawiła się w trzeciej edycji „Must Be The Music”. Na castingu dostała cztery głosy na „tak”, śpiewając przebój „Szklana pogoda” Lombardu. W półfinale show Polsatu wykonała „Radio Hello” grupy Enej, ale ostatecznie na tym etapie zakończył się jej udział w programie.

Kolejną przygodą telewizyjną byli „Mali giganci”. Olivia zakwalifikowała się do „Kliki Rubika”, której opiekunem był Piotr Rubik. Drużyna popularnego kompozytora ostatecznie wygrała, a Rubik zaprosił Olivię do dalszej współpracy, czego efekty mogliśmy podziwiać podczas eliminacji do Eurowizji.

Junior Eurovision Song Contest adresowany jest do najmłodszych wykonawców (w wieku od 10 do 15 lat). Pierwsza edycja została zorganizowana w 2003 roku. Polska brała udział w rozgrywkach tylko dwa razy. W 2003 roku na scenie w Kopenhadze (Dania) wystąpiła Kasia Żurawik, a rok później, w Lillehammer (Norwegia) – KWADro. Ze względu na słabe wyniki naszych reprezentantów Polska zdecydowała się wycofać z konkursu na ponad dziesięć lat.

Comments

comments

Dodaj komentarz