Co z tą Polską ??? – Dominika Janus, lat 14

Walkę polityczną podsycają wybory, zbliżające się wielkimi krokami. Tym bardziej że jak donosi „Rzeczpospolita” do urn wybiera się 68% uprawnionych do tego rodaków.

Każdy słup ogłoszeniowy (powieszone wysoko, by nie dało sie ich zerwać) widnieją gigantyczne postery kandydatów, którzy jeszcze nie rzadzili , a ambicje mają wielkie i tych , którym władza nad ludzmi w głowie poprzewracala. Zarówno pierwsi, jak i drudzy oferuja niezwykle sytą „Kiełbasę Wyborczą”, niekiedy w parze z wyborczą idzie…. ta normalna. Jest to zwykła łapówka, tyle że dozwolona i entuzjastycznie odbierana przez wyborców. Jednak przysłowiowym ,, gruszkom na wierzbie” nie da się zapobiec. Nawet najbardziej wiarygodna partia czy polityk w przynajmniej połowie koloryzują lub obiecuja coś ,do czego wykonania po wyborach w ogóle się nie poczuwają. I robią to świadomie. Niektórzy, w walce o władze stosują inną taktykę najbardziej rozpowszechnioną a zarazem najbardziej potępiany przez wyborców, tu przytoczę kolejne powiedzenie ,, po trupach do celu”. Jest to nic innego jak obrzucanie błotem kontrkandydatów, na dane stanowisko. W rozpowszechnianiu fałszywych informacji są bardzo wyćwiczeni. Robią to na krótki termin przed wyborami i najczęściej tak , że do czasu głosowania informacji (najczęściej sprzecznych z prawdą) nie da sie już sprostowaćc.

Ostatnio w Polsce dla odmiany wszyscy zaczęli sie godzić. Partie ani myślą o kłótniach i już planują kolejne koalicje. Niespodziewane odejścia i zaskakujące powroty posłów różnych partii są powodem niemałych zawirowań w polityce , jak i również wzrost zainteresowania polityką przez coraz to młodsze pokolenia Polaków , którzy chociaż nie zawsze są świadomi wagi sprawy, to na pewno świetnie sie bawią słuchąjac komicznych wypowiedzi posłów i posłanek . Być może już do tych niedopuszczalnych niegdyś zachowań przywykliśmy, bo patrząc na sprawę z perspektywy zwykłego obywatela Polski o niewygorowanym IQ, nie zrozumiemy zachowań w polskim rządzie.

Tego typu zachowaniom jednak nie możemy ni jak zapobiec. Pocieszeniem może być to , że nie tylko w Polsce tak się dzieje ;gorsza wiadomość jest taka , że jednak w Polsce najgorzej.

Dominika Janus, lat 14

Comments

comments

Dodaj komentarz