Czy będzie nominacja do Oscara? – Emilia Korczyńska

     Z okazji pierwszej rocznicy urzędowania gabinetu Donalda Tuska politycy opozycji sprawili mu nietypowy prezent: stronę internetową „Porażka roku”. PiS w charakterystycznym dla siebie stylu, z zawziętością złośliwego szóstoklasisty, lubiącego pastwić się nad kolegą z ławki, przedstawił dokonania rządu w postaci serii krótkich filmików. Widać członkowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie sprawdzili się w polityce, próbują swoich sił w reżyserii. Chociaż filmowe etiudy przybocznej armii braci Kaczyńskich zdają się być nieco amatorskie, a ich twórcy rzadko sięgają do innych źródeł inspiracji niż najpopularniejsze w Polsce zastosowanie papieru zaraz po papierze toaletowym – brukowiec „Fakt”, to należy im się także parę słów pochwały. Zamiast kręcić nudne dokumenty, ambitnie zabrali się za gatunek Science Fiction.

      W historii kinematografii mieliśmy już braci Lumięre i Warner. Nic więc dziwnego, że bracia Kaczyńscy, którzy w branży są już od najmłodszych lat, postanowili tym razem stanąć po drugiej stronie kamery. Chociaż osobiście jestem jedynaczką, zainspirowana debiutem reżyserskim Lecha i Jarosława, także stworzyłam krótki scenariusz, który udostępniam poniżej z dedykacją dla przeciwników rządu.

Co by było gdyby…

(Wydanie główne „Wiadomości”, czyta Hanna Lis)

-Wicepremier Andrzej Lepper wraz z członkami związku zawodowego  „Solidarność” oraz przedstawicielami kółek rolniczych już drugi dzień szturmuje siedzibę Narodowego Banku Polskiego. Inicjatywa pana ministra pod hasłem „Są pieniądze –Rozdajmy je ludziom!” jest propozycją Samoobrony na walkę ze światowym kryzysem giełdowym.

– Na ostatnim szczycie Unii Europejskiej, reprezentujący Polskę prezydent – Lech Kaczyński oraz premier – Jarosław Kaczyński, opowiedzieli się stanowczo przeciwko polityce strategicznej współpracy Unii z Rosją. Po słowach pana prezydenta „ jesteśmy gotowi w razie potrzeby sami walczyć o wolność Europy”, prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew zapowiedział zwiększenie ilości jednostek wojskowych stacjonujących w obwodzie kaliningradzkim. Urzędujący prezydent USA – George Bush- ogłosił, że nie zajmie stanowiska w tej sprawie, bo jest zajęty sprzątaniem Białego Domu.

– Na pytanie przewodniczącego Unii Europejskiej w tym półroczu prezydenta Francji o to, kiedy Polska zamierza wprowadzić nową walutę –euro, prezydent Kaczyński odpowiedział krótko: „po moim trupie!”.

– Minister edukacji, Roman Giertych, zapowiedział wprowadzenie obowiązkowej matury z Religii i Patriotyzmu, w skrócie RIP, już w 2012 r. Autorem programu i podręczników do nowego przedmiotu ma zostać ks. Tadeusz Rydzyk.

– Sejm przegłosował nową ustawę lustracyjną, która ma obejmować także członków ZHP ubiegających się o krzyż harcerski, poczętych w okresie od czerwca 1989 do listopada 1990 r.

– Według ostatnich badań CBOS, poparcie dla rządu koalicji PiS-LPR- Samoobrona znów spadło i w październiku wyniosło już tylko 4%. Wszystko wskazuje na to… (do studia wkraczają zamaskowani funkcjonariusze CBA i siłą wynoszą Hannę Lis.)

THE END

 

 

Emilia Korczyńska

Comments

comments

Dodaj komentarz