Czy receptą na młodzież jest podział? – Paweł, 17 lat

Cała Polska jest wstrząśnięta wydarzeniami, które mają miejsce w polskich szkołach- i jak ukazują to kolejne dni, nie są one sporadyczne. Niewątpliwie mamy do czynienia z poważnym problemem. Ministerstwo Edukacji postanowiło podjąć walkę, lecz moim zdaniem dobiera złą broń.

Szkoły dla chuliganów? Nie wiem, jak ma wyglądać ta instytucja. Może pozbieramy złych uczniów i przewieziemy ich do pancernego budynku,a nauczyciele będą uczyć w specjalnych kombinezonach bądź w zbrojach?. Nie tak się uspołecznia młodzież! Nie wolno tych „złych” odsuwać i wmawiać, że już z nich nic nie będzie, że są marginesem społecznym. Tworzenie oddzielnych szkół będzie im tylko pomagało „gotować we własnym sosie” a nie zrozumieć sens i cel życia. Następną złą kwestią jest podział na gimnazja męskie i rześkie. Młodzi nie tylko mogą źle zachowywać się w szkole ale poza nią.

Można zrobić jeszcze osobne autobusy, sklepy spożywcze itd. Ale to nie pomoże! Szkoły powinny nadal być koedukacyjne bo to sprzyja prawidłowemu kontaktowi młodych ludzi. Na świecie taki podział stosuję się w elitarnych szkołach i głównie przez tradycje. A nasze placówki nie należą do wybitnych widać to po wynikach egzaminu gimnazjalnego czy zdawalności matury.

Jedynie premier Jarosław Kaczyński przerwał coś w pozytywnym znaczeniu a mianowicie złą politykę z Niemcami podczas jego wizyty u kanclerz Angeli Merkel. Jednak martwi mnie brak konkretnych ustaleń, tłumacząc że nadal będą trwać rozmowy w wielu kwestiach. Premier czuł się bardzo niepewnie u sąsiadów, a na wspólnej konferencji prasowej kontrastował z jakże charyzmatyczną otwartą i uśmiechniętą kanclerz.

Podział na dobrą i złą młodzież, który ma nastąpić według ministra już w przyszłym roku szkolnym, nie zmieni tego problemu, a moim zdaniem pogłębi go. Zabranianie młodzieży powoduje w praktyce przeciwne skutki. Podział nie jest receptą na uzdrowienie polskiego szkolnictwa. W IV RP wszystko się dzieli – kwestią sporną jest nawet zdanie „Tu jest Polska!”, wypowiadane przez liderów partii, a przez jednego z nich podział na normalnych i „ZOMOWCÓW”. Kiedy wreszcie na ekranie pojawi się napis The End?…

Paweł, 17 lat

Comments

comments

Dodaj komentarz