„Do pracy!” – Michał Hebda
           Za nami druga tura wyborów prezydenckich którą nieznacznie wygrał kandydat PO, Prezydent- Elekt Bonisław Komorowski. Co to oznacza dla naszego kraju? Jak będzie wyglądała Polska przez najbliższe 5 lat?

Bez wątpienia będzie to czas ogromnych nadziei i oczekiwań pokładanych w Platformie Obywatelskiej. Czy uda jej się, skupiając w swoich rękach całą władzę wykonawczą i ustawodawczą przeprowadzić jakieś konkretne reformy które wpłyną na lepszą jakość życia wszystkich Polaków?

              Wydaje się że tak właśnie będzie, z tego prostego względu że polski system polityczny cechuje pełna demokratyczność, a więc kontrola sprawujących rządy poprzez samych wyborców. Platforma ma zbyt wiele do stracenia, choćby właśnie w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, aby nie realizować swoich programowych projektów. Bo jeżeli nie teraz to kiedy? Niestety słyszymy już ze strony rządzących prośby o „500 dni spokoju dla PO” Dlaczego aż tyle? Demokracja powinna być dynamiczna, dążyć cały czas do osiągnięcia czegoś nowego, a nie biernego stania w miejscu. Jeżeli w końcu nadarza się okazja aby zrobić coś dobrego, trzeba pójść za ciosem, a nie liczyć na 500 dni wyrozumiałości ze strony społeczeństwa.

               Może się okazać, że odpowiedzią na tą niemalże półtoraroczną bierność Platformy będzie adekwatna ocena wystawiona rządzącym przez miliony wyborców.

Platforma, budząc się w zeszły powyborczy poniedziałek powinna ostro zakasłać rękawy i wziąć się do pracy, wykorzystać hasło „Zgoda buduje” i rzeczywiście modernizować Polskę w aurze jednomyślności i zgody organów rządzących.

          Musi to zrobić, bowiem na plecach, jak pokazały tegoroczne wybory, czuje już oddech PiS- u i Jarosława Kaczyńskiego.

 

 

 

Michał Hebda

Comments

comments

Dodaj komentarz