III wojna światowa

Nie da się dziś nie żyć wydarzeniami na Ukrainie. Czy III wojna światowa już się zaczęła i właśnie trwa czy dopiero nadejdzie jej początek? Przeróżni prorocy snują różne wizje naszej przyszłości. Oprócz proroków „stacjonarnych” pojawia się coraz więcej apokaliptycznych myśli, które z łatwością można znaleźć w Internecie. Nawet młodzież, która dotychczas nie interesowała się losami kraju i świata, każdego dnia, surfując w sieci, jest otaczana informacjami dotyczącymi Ukrainy.

Co przeraża nas bardziej: myślenie o cierpieniu niewinnych obywateli Ukrainy czy odległość między Polską a sąsiadującym krajem? Obie kwestie są niezwykle ważne. Jako idealistka jestem przekonana, że każdemu człowiekowi na naszej planecie powinno zależeć na życiu w spokoju. Gra toczyć się będzie jak zawsze o władzę. Niestety to obywatele staną się w tej grze pionkami, które tak łatwo zmieść z szachownicy. Słowa wsparcia i wszelkiego rodzaju porady sypią się ze wszystkich stron świata. W Polsce wielu internautów radzi, w co warto jest się zaopatrzyć, aby przetrwać podczas ewentualnej III wojny światowej. Czy konflikt na Krymie może skończyć się aż tak tragicznie?

Na nadzwyczajnym szczycie Unii Europejskiej, który został zwołanym w związku ze sprawami na Krymie zapadły już ważne decyzje. Póki co UE ma podpisać z Ukrainą część umowy stowarzyszeniowej przed prezydenckimi wyborami. Oprócz tego zawieszone zostaną rozmowy o wizach dla Rosjan. Barack Obama ostrzegł już Władimira Putina, że celem ogłoszonych przez Biały Dom sankcji jest poniesienie kosztów przez Rosję i osoby odpowiedzialne za sytuację na Krymie. Zbliża się termin 16 marca, kiedy to ma się odbyć referendum w sprawie autonomii Krymu. Barack Obama uznał takie referendum za pogwałcenie prawa międzynarodowego.

I jak w tej sytuacji ma odnaleźć się typowy Kowalski? Z pewnością będzie śledzić wszystkie informacji dotyczące Ukrainy. Nie pozostaje mu też nic innego, jak nadzieja, która podobno umiera ostatnia, na to, że III wojna światowa jeszcze nie wybuchła i nie wybuchnie. Co ma zrobić typowy Ukrainiec? I oto jest pytanie…

Kinga Marzec

Comments

comments

Dodaj komentarz