Kto komu przekazał PIS? – Kinga Marzec, Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Tuplicach, 15 lat
Cała Polska usłyszała wieśćElżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik-Rostkowska zostały wykluczone z PIS-u.  Ta ostatnia już w sobotę w TVN 24 wyznała, że Jarosław Kaczyński podjął decyzję o przekazaniu partii Zbigniewowi Ziobrze. Zaskakującym jest też fakt, w jaki sposób posłanka dowiedziała się o wykluczeniu, chodziło bowiem o… SMS! I to nie SMS od przewodniczącego, a dziennikarki TVN-u!

Czyż nie sądzicie, że miło jest, niczym zdradzany mąż przez żonę, dowiedzieć się o zdradzie (czy tu o jakiejś mowa?), przepraszam – wykluczeniu z partii, dzięki wiadomości? Cóż to za różnica usłyszeć czy przeczytać, na dodatek od przypadkowej osoby?! SMS zawsze tańszy i lepszy! Telefon komórkowy daje przecież możliwość niepatrzenia w oczy…

I czy teraz w PIS-ie jedna grupa miała będzie przenośne „sto procent akcji”, jak powiedziała Elżbieta Jakubiak? Jak zachowa się Jarosław Kaczyński? Można sądzić, że wykluczenie jest przykładem despotyzmu – bo wyklucza się, gdy się kogoś nie akceptuje i nie jest w stanie znieść różnicy poglądów. Wyklucza się czasem i bez uzasadnienia, ot tak. Jednak Mariusz Błaszczak podał powód – działanie na szkodę partii.

I kto w kampanii prezydenckiej zaszkodził a kto pomógł? Czy za sprawą posłanek, czy Jarosława Kaczyńskiego PIS przegrał wybory? Władza powierzona w ręce Zbigniewa Ziobry? Tego wkrótce się dowiemy, pytanie jest tylko jedno: … czy oby na pewno usłyszymy jednogłośne wypowiedzi? Tego nam wszystkim życzę.

 

Kinga Marzec, Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Tuplicach, 15 lat

Comments

comments

Dodaj komentarz