Na wielkim ekranie – Marta Zamkotowicz

Na wielkim ekranie

Nasi politycy zawsze zaskakiwali nas swoimi błyskotliwymi wypowiedziami. Z przykrością trzeba  stwierdzić, że odkąd PiS przestał rządzić naszym krajem, tych wypowiedzi jest coraz mniej. Nie musimy się jednak obawiać, że takie sławy jak np. Andrzej Lepper przestaną błyszczeć. W końcu każdy reżyser w Hollywood chętnie widziałby go w swoim nowym filmie…

„Złoty kompas”

Remake popularnego ostatnio filmu. Mała dziewczynka, Michalina (w tej roli Michał Kamiński), żyje w równoległej rzeczywistości w Oksfordzie. Jest to świat pełen magii i tajemnic. Pewnego dnia przyjaciel małej Michaliny, Leszek (w tej roli prawdopodobnie Lech Kaczyński) zostaje uprowadzony przez tajemniczą organizację. Dziewczynka wyrusza więc w pełną niebezpieczeństw podróż, aby uratować swojego przyjaciela. Na swojej drodze spotyka mnóstwo przedziwnych stworzeń, m.in. czarownice i pancernego niedźwiedzia. Czy uda jej się pomóc Leszkowi?

„O psie, który jeździł koleją”

Film na podstawie książki Romana Pisarskiego. Opowieść o przyjaźni kundelka Lampo (w tej roli zobaczymy Lassie, gdyż Saba nie wyraziła chęci wzięcia udziału w produkcji) i zawiadowcy Przemysława Edgara (Przemysław Gosiewski). Zawiadowca, mieszkający niedaleko stacji we Włoszczowej, znajduje małego kundelka. Lampo razem z Przemysławem podróżuje pociągami i przeżywa wiele niesamowitych przygód. Mimo iż pies czasami opuszcza swój nowy dom, to zawsze wraca do Włoszczowej…

„Niemoralna propozycja”

Kolejny remake. Andrzej (Andrzej Lepper) jest wpływowym milionerem. Pewnego dnia w Las Vegas poznaje młode małżeństwo, Diane i Davida (być może w rolę Diany znowu wcieli się Demi Moore). Kobieta od razu zwraca na siebie uwagę Andrzeja. Milioner postanawia zaproponować młodym małżonkom milion euro (dolar ostatnio słabnie…) za jedną noc z piękną Dianą. Jak potoczy się dalej ta historia? Czy pieniądze ją ważniejsze od miłości?

„Epidemia”

Następny remake znanego filmu. Aleksander (Aleksander Kwaśniewski) jest wojskowym epidemiologiem. Natrafia na wioskę w sercu Afryki, której ludność została zdziesiątkowana przez tajemniczy wirus. Nagle mieszkańcy podwarszawskiej miejscowości zapadają na podobną chorobę. Aleksander odkrywa, że jest to groźny wirus filipiński, na który szczepionkę posiada wojsko. Jednak służby wojskowe nie zgadzają się na przekazanie mieszkańcom lekarstwa. Czy Aleksander zdoła im pomóc?

P.S. Na razie nie wiadomo, czy nasi politycy zgodzą się zagrać w hollywoodzkich produkcjach. Miejmy jednak nadzieję, że szybko zobaczymy ich na wielkim ekranie.

 

Marta Zamkotowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz