Niech sobie Jaruś poszaleje – Tobiasz Wałkiewicz LO XIII Wrocław
 

Dlaczego wszyscy tak się uwzięli na Jarosława Kaczyńskiego? A to, że brzydko skomentował wizytę premiera Rosji, albo niepotrzebnie wymyśla własną wersję wydarzeń z 17 września wszystkim znanego roku… A co? Już nie ma wolności słowa? Przecież miał chyba prawo się wypowiedzieć, a to, że nie wiedział co mówi to już inna sprawa. Zjechał premiera za wizytę Władimira, i co z tego? Sam wielokrotnie był przez innych gromiony, to co mu się dziwić, że musi sobie troszkę odreagować i wyżyć się na kimś innym?

 A może to wszystko, co robi Jarek jest po prostu skutkiem dużego stresu? Wszakże ma ostatnio bardzo dużo na głowie. Po pierwsze cały czas stoi za sterami wielkiej partii, która w zgodzie jest już praktycznie tylko sama ze sobą. Wprawdzie krążyły pogłoski, że Prawo i Sprawiedliwość zaprzyjaźni się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, bo głosowały tak samo w sprawie ustawy medialnej. Ci drudzy jednak uważają, że faktycznie i oni i oni nie lubią tej ustawy, ale osobno, nie razem.

Ostatnim i chyba największym zmartwieniem obalonego premiera jest telefonia komórkowa „wRodzinie” ojca Tadeusza dyrektora Rydzyka. Przecież to Kaczyński był pierwszą osobą, która reklamowała tą sieć, w czasie swojego przemówienia na Jasnej Górze. Jak to wtedy powiedział: „genialny pomysł”. Kłopot będzie wtedy jak głowa Radia Maryja dojdzie do wniosku, że skoro tak, to Jarek będzie twarzą jego telefonii. A co by było gdyby postanowił nakręcić reklamę? Kto by w niej wystąpił? Szykuje się chyba kolejna zmiana wizerunku i już niedługo będziemy mogli zobaczyć prezesa PiS – u w zupełnie innej roli. Zagości w naszych telewizorach i swoim tubalnym głosem będzie mówił: „15 groszy za SMS – a, 19 groszy za minutę w sieci, a do PLAY – 78 groszy”. Rzecz jasna w jego dłoni będzie spoczywał nowoczesny telefon komórkowy marki „emporia”. Oczywiście jak przystało na dżentelmena, ojciec Rydzyk nie pozostanie mu dłużny i pewnie przed wyborami wyśle wszystkim użytkownikom jego sieci wiadomości w stylu: „PiS jest najlepszy, głosujcie na PiS, bo PiS nie pieprzy i dobry jest PiS”. Być może pojawią się również reklamy : „doładuj teraz konto, a połowa twoich pieniędzy dofinansuje kampanię Prawa i Sprawiedliwości”. A co? Niech sobie Jaruś też odrobinę poszaleje…

 

Tobiasz Wałkiewicz LO XIII Wrocław

Comments

comments

Dodaj komentarz