Profesjonalny obóz dziennikarski. Obsługa własnej rozgłośni radiowej „RewalStacja„, warsztaty fotoreportażu i telewizji TeVa-Rewal, redagowanie własnej gazetki „Rewalacje„.

Ekipa II turnusu 2013
Ekipa II turnusu 2013

Mijają już 23 lata, od kiedy to obóz dziennikarski Potęga Prasy po raz pierwszy zawitał do nadmorskiego Rewala. Dlaczego pojawiliśmy się właśnie tam? Odpowiedzią niech będzie cytat z piosenki: „Morza szum, ptaków śpiew”… A do tego mnóstwo ciekawych ludzi i tematów, o których można pisać na łamach gazety, o których warto opowiadać w radiu i które trzeba pokazywać w telewizji – zarówno mieszkańcom, jak i turystom przyjeżdżającym do tej niewielkiej, malowniczej miejscowości.

Rewalstacja
Pozdrowienia od prowadzących program w Rewalstacji

Potęga Prasy to obóz dziennikarski dla młodzieży między 12 a 19-tym rokiem życia. To znakomite miejsce wszystkich tych, którzy marzą o tym, by pracować w mediach:

I zostać tym samym dziennikarzem naszego jedynego takiego w kraju, wakacyjnego Gminnego Imperium Medialnego 🙂

Plaża w Rewalu
Plaża w Rewalu

Na miejscu, w Rewalu, w wakacyjnej atmosferze, nieopodal morza, spróbujecie swoich sił jako dziennikarze: prasowi, radiowi, telewizyjni i internetowi. Obóz podporządkowany jest zadaniom dziennikarskim pamiętamy jednak, że są wakacje dlatego kąpiemy się w morzu, spacerujemy plażą i malowniczymi uliczkami Rewala, uczestniczymy w koncertach muzycznych i spotkaniach kabaretowych w miejscowym amfiteatrze, jeździmy na wycieczki dalsze i bliższe, zwiedzamy okolicę czyli dobrze się bawimy. Obowiązkową atrakcją obozową są także przejażdżki na bananie i wizyta w wesołym miasteczku.

Rozmowa z DeMono
Rozmowa z DeMono

Tradycją obozu są także spotkania z gośćmi: popularnymi dziennikarzami, artystami, muzykami i kabareciarzami. Każda taka wizyta jest okazją do sprawdzenia się dziennikarskiego – potęgowicze przygotowują rozmowy z gwiazdami – dla radia, prasy i telewizji.

Pracownia młodych dziennikarzy
Pracownia młodych dziennikarzy

 

Obóz – od roku 2016 – stacjonuje w ośrodku „Mieszko” mieszczącym się w Rewalu przy ul. Piastowskiej 26. Pokoje są 3-4-osobowe z łazienkami. Na terenie ośrodka jest stołówka (wyżywienie to trzy posiłki i podwieczorek), pracownia komputerowa. Odległość od morza – ok. 100 metrów!

 

Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia w Rewalu!

Comments

comments

Dodaj komentarz