Okres wakacji rozpoczęty! – Krzysztof Pyzia

Okres wakacji rozpoczęty! Nareszcie wszyscy uczniowie będę mieli dwa miesiące prawdziwej sielanki! Dodatkowo w telewizji zainaugurowano sezon ogórkowy. Po raz kolejny będziemy mogli się rozkoszować jedynie powtórkami ulubionych programów. Ale dzisiaj warto zabrać głos w zupełnie innej sprawie.

Od ponad tygodnia trwa strajk służby zdrowia. Kancelaria Premiera jest okupowana przez rozgoryczonych pracowników medycznych, a w szczególności pielęgniarki, które jednogłośnie domagają się podwyżek, a premier o żądaniach okupantów nie chce nawet słyszeć. Z pewnością w sporze tym trudno zająć jednoznaczne stanowisko. Z jednej strony musimy być wyrozumiali dla pielęgniarek, które mają prawo walki o wyższe zarobki. Z drugiej zaś należy zrozumieć premiera, który nie może rozbijać obecnego budżetu. Jednak tak  naprawdę największą rozpacz przynosi rozwój sytuacji. Każdy uważny obserwator z pewnością zauważył, iż od ponad tygodnia spór toczy się nie o sposób rozwiązania problemu, lecz o to , gdzie mają odbywać się rozmowy strajkujących z premierem. Na pewno nie przynosi to chluby obu stronom, bo tak naprawdę tydzień okupacji należy uznać za stracony.

Podczas trwania strajku na szczególną uwagę zasłużył szef SLD Wojciech Olejniczak, który przyniósł strajkującym kanapki z Mc’Donalda (bodajże 200 sztuk). Jak wielką radość musiał wywołać tym czynem wśród pielęgniarek aż trudno sobie wyobrazić! Gratuluję pomysłowości! W końcu nie każdy jest tak wydumany intelektualnie, aby iść do osób propagujących zdrowy styl życia z takimi „ekologicznymi” przysmakami. Ale co tam! Ważne, że przyniósł jedzenie w przeciwieństwie do Jolanty Kwaśniewskiej, która odwiedziła pielęgniarki, aby wręczyć im różę. Byłej pierwszej damie chyba pomyliły się  wydarzenia, bo to przecież nie był Dzień Kobiet, ale najzwyczajniejszy w świecie strajk! Dobrze, że nie przyniosła im jeszcze kilku „empetrójek”, aby miło spędzały czas na świeżym powietrzu. Idąc tym tropem pielęgniarki powinien odwiedzić również ojciec -dyrektor Tadeusz! W końcu chyba to nie problem wsiąść w maybacha i podjechać do Warszawy, aby wesprzeć strajkujących. Dodatkowo można by jeszcze było zapakować kilka zgrzewek napojów oraz jakąś żywność, ale po co, skoro tapicerka może się pobrudzić? Od razu widać jak łatwo jest pouczać innych, ale samemu trudno dawać dobry przykład. A jeszcze łatwiej nazywać kobiety szambem! I to ma być miłosierdzie szerzone przez duchownego? Chyba co po niektórym zniekształciły się zasady moralne! A dokładniej mówiąc – zostały zatopione w Wiśle albo w jakimś przydrożnym szambie!

Na koniec warto również zwrócić uwagę na termin rozpoczęcia strajku. Właśnie przez niego zwykły obywatel może mieć pretensje do strajkujących, bo przecież od dawna było wiadomo o zbliżającym się szczycie w Brukseli, który był sprawą kluczową dla Polski. A jak wiadomo głosy z Polski dochodzą również i do pozostałych członków Unii Europejskiej, co z pewnością nie wpłynęło korzystnie na wizerunek Polski, który w owym momencie był tak istotny.

Na domiar tego z wielu źródeł dochodzą głosy, iż jest już szykowany kolejny strajk! Tym razem do głosu chcą dojść zwolennicy utworzenia województwa środkowopomorskiego.  Z pewnością nie wróży to niczego dobrego dla naszego kraju. Czyżby szykowały się nam „wakacje strajkowe”?
 

Krzysztof Pyzia

Comments

comments

Dodaj komentarz