Opowieści ze schroniska: Dramatyczna przeszłość Herosa

Heros to młody, duży samiec w typie owczarka, który trafił do schroniska przy ul. Marmurowej w Łodzi w stanie krytycznym. Pies padł ofiarą awantury między panem a jego gościem, który jako argumentu w sporze użył ostrej maczety. To nią bezlitośnie pociął i okaleczył niewinne stworzenie.

 

Heros przeżył tylko dzięki pomocy lekarzy. Teraz jednak wymaga pomocy, żeby mógł dojść do równowagi psychicznej. Jednak podjęcie się tej misji wymaga fachowej wiedzy i ogromu pracy nad czworonogiem. To nie jest pies dla amatora, lecz dla osoby z dużym doświadczeniem w opiece nad psem z problemami. Dla człowieka odpowiedzialnego, dojrzałego, zrównoważonego i gotowego na współpracę z najlepszej klasy szkoleniowcem.

Pies w stosunku do obcych osób zachowuje dystans. W kontakcie z ludźmi, których zna, jest otwarty. Bardziej ufa kobietom niż mężczyznom – zapewne ze względu na traumę związaną z napadem. Nie wiadomo też, jak poprzedni właściciel go traktował.

Owczarek mieszkał w budzie. Nie jest domowym pupilem przytulanką. Nie należy przy nim wykonywać gwałtownych ruchów. Lubi spacery i zabawy z piłką. Powinien mieszkać w domu z ogrodem, a nie w bloku. Bez dzieci i innych zwierząt.

W sprawie Herosa należy się kontaktować ze schroniskiem drogą mailową: schronisko.biuro@o2.pl.

Comments

comments

Dodaj komentarz