Opowieści ze schroniska. Towarzyski Bilon

Dziesięcioletni Bilon trafił do łódzkiego schroniska przy ul. Marmurowej 4 w marcu tego roku. Poprzedni opiekun prawdopodobnie się go pozbył.


Może psiak był za stary, choć jest w doskonałej kondycji. Może za dużo jadł, chociaż nie jest olbrzymem i nie należy do wybrednych. A może zabrakło serca i zwykłej przyzwoitości, i tak po prostu wystawiono zwierzaka za drzwi.

To nie tylko niedopuszczalne, ale też i karygodne, bo biorąc psa, kota czy inne stworzenie pod swój dach, zgodnie z literą prawa człowiek zobowiązuje się zapewnić mu opiekę aż do śmierci.

Bilon to średniej wielkości wielorasowiec, przypominający nieco z wyglądu sznaucera. Dojrzały, ułożony, ufny samiec pozytywnie nastawiony do człowieka. Okazuje radość i wdzięczność za poświęconą mu chwilę uwagi. Każdemu człowiekowi daje szansę, żeby został jego przyjacielem.

Osoby zainteresowane Bilonem powinny skontaktować się ze schroniskiem za pośrednictwem maila: schronisko.biuro@o2.pl. Warto też zapoznać się z warunkami adopcji na: www.schronisko-lodz.pl.

Comments

comments

Dodaj komentarz