Owsiak na prezydenta! – Kinga Marzec

Niedawno usłyszałam, że moje pokolenie nie ma politycznych ideałów. I choć wiem, że młodzież w XXI wieku nie należy do najłatwiejszych, nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Komputery, fast foody, Internet coraz bardziej odgradzają mnie i moich rówieśników od szlachetnych Polaków walczących w imię Boga, honoru i ojczyzny osiemdziesiąt lat temu, jednak w dzisiejszym świecie, a zwłaszcza polityce, brak tamtego zjednoczenia. Zamiast pomagać chorym dzieciom, obszarom dotkniętym powodziami, wolimy kłócić się o to, która prawda jest najprawdziwsza. Stąd też młodzi Polacy, którzy wzorców nie mogą czerpać od polityków, czują się z dzisiejszą polityką na bakier. Jak pisał Jan Kochanowski, młodzież musi się wyszaleć, dlatego co roku korzysta z Przystanku Woodstock, którego niewerbalna moc skierowana do nastolatków bije o głowę zlepek słów polityków, zaczynających się od przewodniego „musisz”.

Oprócz muzyki i nawiązywania nowych znajomości Woodstock ma jeszcze jeden cel – wszyscy gromadzą się tam, by usłyszeć ze sceny przywódczy głos Jurka Owsiaka i postąpić zgodnie z jego słowami. To on pokazuje młodym, że o porządek trzeba dbać, a o innych ludzi troszczyć, przez co uczestnicy zbierali papier i plastikowe butelki, na rowerach i bieżni siłą mięśni wytwarzali energię, a pełnoletni oddawali krew. Wystarczył półminutowy apel, a wszyscy rozstępowali się w tłumie, robiąc przejście. Świadomość młodych ludzi, którzy chcą zmienić świat to najlepsze, co polityce może się przytrafić. Ważne jest także to, że przez spotkania z osobami takimi, jak szef Narodowego Banku Polskiego, młodzieży w nieskomplikowany sposób tłumaczy się funkcjonowanie świata dorosłych.

Podczas otwarcia na niebie pojawiła się polska flaga w wykonaniu samolotów. Co najważniejsze – policja nie odnotowała poważniejszych zagrożeń. To tak w XXI wieku powinno uczyć się patriotyzmu, ponieważ warto wierzyć w młodzież, która, choć nigdy nie dorówna pokoleniu Baczyńskiego, zawsze będzie przyszłością Polski.

Kinga Marzec

Comments

comments

Dodaj komentarz