Pierwsze urodziny fundacji Mała Straż

2016-11-18-20-38-32Koncertem Bartka Grzanka zakończyła się gala podsumowująca pierwszy rok działalności łódzkiej fundacji Mała Straż. Na uroczystości zebrali się członkowie fundacji, wspierający partnerzy i sponsorzy, przyjaciele oraz dziennikarze. Podczas specjalnej licytacji zebrano 5370 zł.

Mała Straż to fundacja oraz dziecięca i młodzieżowa drużyna pożarnicza. Powstała przy OSP Łódź Mikołajew, jako drużyna przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dziś grupa Małych Strażaków liczy 140 osób. Najmłodsi mają po 3 lata, bawią się i uczą, jak reagować, gdyby w ich domach wybuchł pożar.

Mała Straż niesie także pomoc najmłodszym ofiarom pożarów – dzieciom, które nie potrafią sobie radzić z tragicznymi przeżyciami. Fundacja wspiera ich rzeczowo, finansowo, psychologicznie i prawnie.

Szefowa Fundacji z ambasadorami
Szefowa Fundacji z ambasadorami

Organizuje również szereg warsztatów, pokazów i kursów dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dzieciaki uczą się m.in. udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzą strażacy, którzy zapewniają dużo atrakcji, np. spotkania z psem tropicielem albo testowanie sprzętu i ubioru ratowniczego.

Mała Straż w redakcji ANGORKI
Mała Straż w redakcji ANGORKI
Obowiązkowe zdjęcie przed redakcją
Obowiązkowe zdjęcie przed redakcją
‡‡Rysownicy ANGORKI przy pracy
‡Rysownicy ANGORKI przy pracy
Mali Strażacy także pomagali w rysowaniu
Mali Strażacy także pomagali w rysowaniu
Rysunek - upominek
Rysunek – upominek

Comments

comments

Dodaj komentarz