Polacy nie gęsi? ale kaczki mają – Patryk Łuczków, Warszawa, lat 14

Nawet w najambitniejszych snach nie mogłem przypuszczać, że Renata Beger stanie się nagle „wzorem cnót”, PiS, nazywając korupcję negocjacją, zwalczy korupcję, Joanna Senyszyn stwierdzi, że ludzie lewicy to ludzie z dystansem, a Kaczyński (J.) powie: „Mamy powody do dumy”.

Partia Prawo i Sprawiedliwość ma swój hymn, który zaczyna się słowami „My chcemy Prawa i Sprawiedliwości”. Jestem pewien, że ludzie idący do wyborów też tego chcieli, tylko że nic się nie udało, dlaczego? Bo wszystkiemu winna jest Platforma: wszelkim skrótom myślowym, pomysłom edukacyjnym Giertycha, wcieleniu dziadka Tuska do Wermachtu, a przede wszystkim wygranej braci, którzy jeszcze w dzieciństwie mieli zapędy polityczne. Cytuję (Lech do Jarosława lub odwrotnie): ” Ty, jakby nam się udało, ale bylibyśmy bogaci. – No i nie musielibyśmy nic robić, – I tak nic nie robimy. – No tak, ale wtedy w ogóle nic byśmy nie robili”. To jest cytat z filmu dla dzieci, w którym brali udział bracia. Mam nadzieję, że TVP nie puszczało tego na „Dobranockę”, bo przecież nie ma nic cenniejszego niż dobro dzieci.

Zostanę jeszcze przy PiS-ie (ang. Oddawać mocz), a tak nawiasem, to pomysłowa nazwa i ciekawa geneza. Więc PiS rozpoczął swoją kampanię samorządową z dźwięcznym i prawie w ogóle bez podtekstowym hasłem: „Karmmy kaczki”, nie kierując się podtekstem ,patrzę na znaną z poprzedniej kampanii lodówkę, z której ubywały produkty. Teraz już wiem gdzie się one potem znajdowały. SLD z kolei ma również z niczym nie kojarzące się hasło: „Specjalność – polowanie na kaczki”. Więc teraz wyborcy mają o wyboru trzy opcje: osoby lubiące rosół pójdą zagłosować na SLD, wegetarianie zagłosują na PiS, a ludzie lubiący tłusty rosół najpierw zagłosują na PiS, żeby w następnych wyborach wybrać SLD. Jest to bardzo piękny, bo prosty obrazek, który może popsuć tylko Platforma, przez wybranie takiego hasła, że nawet osoby lubiące pomidorówkę czy zupę chmielową na nich zagłosują.

Wywód ten zakończę krótkim, ale jakże prawdziwym hasłem: PiS chce naszego dobra? tylko dla siebie.

Patryk Łuczków, Warszawa, lat 14

Comments

comments

Dodaj komentarz