PORA GRUNTOWNEJ PRZEBUDOWY… – Władysław Pasoń, 17 lat

     

statnimi czasy bardzo dużo się mówi oraz pisze o zmianach. Z każdego zakątka kraju słychać głosy wołające do naszych Polityków, aby ci zajęli się tym, co do nich należy, a nie tylko świecili do nas zębami, pokazując swe twarzyczki we wszelakiej maści mediach oraz krzyczeli „Yes! Yes! Yes!” – cytując Klasyka na wygnaniu…

            Jednak Polityki oraz samych Polityków nie da się zmienić – choćby Niebo płonęło krwawym deszczem, a Oceany zamieniły się w pustynie.

            Z każdego Miasta, z każdej Wioski, codziennie słychać jęki narzekań oraz, co ciekawe, a zarazem żenujące, miliony idiotycznych oraz powielanych planów zmian naszej „Rozkołatanej Ojczyzny”. A rozwiązanie tego problemu, choć trudne, nie jest niewykonalne. Wystarczy, że całe Polskie Społeczeństwo, wraz z jego krętacką mentalnością, ulegnie gruntownej przemianie. Jeżeli My – Bogobojni Polacy – nie zniszczymy w sobie chamstwa, krętactwa, oszustwa na każdym kroku, a także przekupstwa, pychy oraz całodobowej zazdrości – to niestety nie będziemy nigdy mogli liczyć na to, że wykreujemy sobie godną pochwały Klasę Polityczną.

            Trzeba tutaj jednak pamiętać o jednym: Klasa Polityczna nie kreuje się sama – to My Wszyscy ją tworzymy, wychowując dzieci, edukując je, ucząc je choćby ksztyny odpowiedzialności oraz szacunku dla innych ludzi i prawa (i z tym jest problem ….), a także, z drugiej strony, wybierając swoich Reprezentantów do Sejmu czy Senatu.

            Tak więc poddając krytyce ten Cyrk, z którym mamy do czynienia na Wiejskiej już od wielu, wielu lat, spójrzmy najpierw na siebie: to my wybraliśmy swoich Reprezentantów ze swojego Otoczenia (w którym zresztą żyjemy i na które mamy bezpośredni wpływ poprzez nasze czyny oraz zachownie) i musimy zawsze pamiętać, że są oni odbiciem lustrzanym Społeczeństwa Polskiego wraz z jego krętacką i oszukańczą mentalnością… A to boli najbardziej.

 

Władysław Pasoń, 17 lat

Comments

comments

Dodaj komentarz