Pośmiertni fani lub Pinokio-nometr lub Wykrywacz kłamstw – Kinga Marzec

Wieść o samobójczej śmierci Andrzeja Leppera zaskoczyła nas wszystkich. Kolejny raz mamy do czynienia z szokującymi plotkami i najważniejszym, choć najbardziej zapomnianym w tym całym zamęcie – ciałem człowieka, którego życia nie da się już przywrócić.

Dlaczego o wszystkich politycznych wiadomościach wiemy od razu, a o tych życiowych sprawach polityków, skądinąd osób publicznych, ich bardzo przyziemnych problemach, dowiadujemy się dopiero, gdy jest już za późno? Widząc ten medialny bum, przypominam sobie reakcję Polaków na wieść o śmierci Barbary Blidy i prezydenckiej pary. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w telewizji zaczęły ukazywać się piękne zdjęcia, na których widnieli uśmiechnięci ludzie, wzbudzający sympatię wszystkich rodaków. W świecie politycznym, który jest areną dla wrogich byków, potrzebna jest czyjaś śmierć, by można było zacząć mówić o kimś, jak o przyjacielu i wspaniałym człowieku. To niesamowite, z jaką łatwością, członkowie wszystkich partii, które za życia umarłego były z nim w ogromnym sporze, później są w stanie wygłaszać przed kamerami długie mowy, o „wspaniałym człowieku”, o „takim, jakiego już nigdy na politycznej scenie nie będzie”. Jaka wielka szkoda, że politycy nie występują z wykrywaczem kłamstw. Przy każdym ich wystąpieniu przydałby się taki Pinokio-nometr, który w rzetelny sposób sprawdzałby dla obywateli prawdziwość słów, które dziś są rzucane na wiatr.

Amy Winehouse zyskała wielu fanów po śmierci. Tak samo jest z Andrzejem Lepperem. Człowiek, który był często wyśmiewany, dziś doczekał się internetowych zniczy na popularnych portalach. Wszyscy uważamy polityków za silne osobowości, które nie przebierają w słowach w politycznych gierkach. Dopiero po tragedii takiej, jak ta, mamy okazję poznać ich prawdziwe oblicze. Jestem ciekawa, kiedy Polacy nauczą się doceniać ludzi za ich życia? Minął rok i wszyscy wspominają Marię Kaczyńską jako wspaniałą panią prezydentową. To tylko kwestia czasu, jak szybko Andrzej Lepper stanie się ulubionym politykiem Polaków, mądrych zawsze po szkodzie.

Kinga Marzec

Comments

comments

Dodaj komentarz