Raport ogłoszony! WSI zniszczone! – Krzysztof Pyzia

W miniony piątek około godziny 12 został ogłoszony raport z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Z wcześniejszych zapowiedzi można było wywnioskować, iż jego rażenie będzie na miarę wybuchu bomby nuklearnej! W końcu liczba ponad stu agentów w mediach mogła na wielu zrobić ogromne wrażenie! Niestety, po raz kolejny z dużej chmury spadł mały deszcz. Prócz kilku nie do końca jasnych wątków w raporcie nic ciekawego znaleźć nie można. Nie pojawiają się tam nawet nazwiska słynnych polskich biznesmenów, o których tak głośno mówiono. Co ciekawe, nie do końca wiadomo, czy aby na pewno prezydent Lech Kaczyński zapoznał się szczegółowo z tym dokumentem. Otóż w piątek rano, jeszcze przed ujawnieniem raportu, mówił, iż nie ma w nim mowy o Lechu Wałęsie. Kilka godzin później na własne oczy mogliśmy się przekonać, jak bardzo prezydent się pomylił. Warto sobie zadać pytanie, jak to możliwe, iż prezydent, będący poniekąd osobą odpowiedzialną za te dokumenty, nie potrafił się z nimi szczegółowo zapoznać? Rozumiem, iż trudno zapamiętać nazwiska wszystkich agentów, ale przecież wątek z Wałęsą jest sprawą, której nie można przeoczyć. Przecież mowa tutaj o byłym prezydencie! Widocznie prezydent ma słabą pamięć. W końcu starość- nie radość. Jednak najgorsze dopiero przed nami! Doszły mnie słuchy, iż Roman Giertych chce wprowadzić raport z likwidacji WSI do obowiązkowych lektur szkolnych. I to na dodatek już w pierwszej klasie podstawowej! Co gorsza, dzieci będą się uczyły listy nazwisk agentów na pamięć! Zaś ci, którzy obleją zaliczenie, nie tylko nie otrzymają promocji do następnej klasy, ale natychmiastowo zostaną przeniesieni do Ochotniczego Hufca Pracy, czyli krótko mówiąc do OHP-u! Mało tego! Minister Giertych rozważa również wprowadzenie śpiewu fragmentów raportu na lekcjach muzyki! Zaś na tych, którzy nie będą chcieli śpiewać, będzie czekała kara w postaci wstąpienia do Młodzieży Wszechpolskiej oraz czyszczenia ławek we wszystkich klasach! Dla wszystkich opieszalców na pocieszenie mogę jedynie dodać, iż będą musieli jedynie zmywać napisy obrażające ministra oraz ojca Tadeusza, o którego względy ponownie zabiega Roman Giertych. Zaś wszystkie bazgroły obrażające Platformę Obywatelską i resztę opozycji będą miały bezwzględnie pozostać na ławkach. A ten, kto odważy się je zmazać, zostanie oddelegowany do przeprowadzania ankiet na temat związków homoseksualnych!

Powracając do raportu Macierewicza! A dokładniej do komentarza w tej sprawie wygłoszonego przez eksprezydenta Lecha Wałęsę. Otóż swoją wypowiedzią rozwiał on moje wszelakie wątpliwości w sprawie braku istnienia w tymże raporcie postaci braci Kaczyńskich. Według niego nie było dla nich miejsca, ponieważ w tamtym czasie nikt się z nimi nie liczył. Polski noblista dodał również, iż ten raport jest głupi! Teza nie tyle ciekawa, co intrygująca! Bo nie wiadomo, czy to dlatego, że jego treść jest niezgodna z oczekiwaniami byłego prezydenta, czy też przez to, iż liczył on ponad 300 stron! A jak wiadomo, niewielu elektrykom chciałoby się czytać aż tyle stron! A Wałęsa zmobilizował się i udało mu się to zrobić! Brawo, panie prezydencie! Za błyskotliwość tej wypowiedzi należy się panu kolejna Nagroda Nobla! I to niekoniecznie pokojowa, ale na przykład literacka, bo słownictwo nie dość, że zwięzłe, to jeszcze świecące tak wielką inteligencją, jak na prezydenta Rzeczypospolitej przystało! Widocznie nerwy poniosły i zrobiły swoje!

W tej chwili najważniejsze dla braci Kaczyńskich jest to, że WSI zostało zlikwidowane! I nieważne, że w Polsce panuje ogromne bezrobocie, płace niewysokie, a nastroje Polaków bliskie depresji. Najważniejsze dla nich jest to, że rozliczają się z przeszłością! I po co mają się martwić o przyszłość, skoro nie wiedzą, czy odniosą sukces w kolejnych wyborach. Byle do przodu, a jutro jakoś to będzie. Wspaniały tok myślenia – jak na republikę bananową przystało. Tylko gdzie się podziały banany?

Krzysztof Pyzia

Comments

comments

Dodaj komentarz