Raz dla odmiany – Kasia Kuberka
 

Raz dla odmiany się przełamałam i zamiast włączyć RebelTV włączyłam wiadomości. I zalała mnie fala jakże zaskakujących i potrzebnych do życia wiadomości.

  Pierwsza z nich: wydanie raportu o katastrofie smoleńskiej się opóźni. Nie jestem pewna, czy politycy i dziennikarze zdają sobie sprawę, że gdzieś w tym kraju istnieją ludzie, dla których ta katastrofa nie jest najważniejsza. Jest ich dość dużo i mają dość rozprawiania o tym samym od 10 miesięcy. Najpierw był szok, potem żałoba i wszyscy obiecywali, że po tym co się stało będą zmiany, wszystko zmieni się na lepsze. Po krótkim okresie łączenia się ludzi w smutku, współczuciu i żałobie wszystko wróciło do normy. Wybrano nowego prezydenta, politycy zaczęli się kłócić i obwiniać wzajemnie, a media miały z czego zrobić sensację. Rozumiem, że to straszne dla rodzin ofiar. Ale codziennie ginie pełno ludzi, a dla ich rodzin to jest taka sama tragedia. Tylko nie mówi się o tym bez przerwy w wiadomościach i nie dostają tysięcy złotych odszkodowań.

   Kolejna porażająca wiadomość: jakiś polityk żartem powiedział coś o lesbijkach. Naprawdę straszne. Zrobiono wielką aferę, rozgłos w mediach. Politycy są wstrząśnięci i obrażeni na posła jakiegośtam. A mi aż szkoda człowieka. Rzucił żartem kilka głupich słów, a problemów jakby co najmniej kogoś zabił. I tak ta wiadomość również jest potrzebna przeciętnemu człowiekowi.

   To nie koniec tego pasjonującego programu. Prowadzący/a ( nie jestem pewna. Przy natłoku tak ważnych informacji nie zwróciłam uwagi.) powiedział/a o stanie zdrowia Kubicy. Pokazano również wypowiadających się sportowców, którzy przeżyli podobny wypadek i wrócili do swego zawodu. Chociaż nie jestem pewna co to ma wspólnego z sytuacją Pana Roberta. Ale, życzę mu powrotu do zdrowia.

   I na końcu jedyna ciekawa wiadomość o tym jak cenzurowano piosenki na festiwalu w Jarocinie, a artyści i tak śpiewali co chcieli. Tak więc, może politycy zajęliby się czymś, np. reformami w szkołach, bezrobociem, służba zdrowia i innymi sprawami ważnymi dla ludzi, żeby media miały w końcu jakieś materiały na program, a nie musiały mówić o tym samym od 10 miesięcy lub rozdmuchiwać błahe sprawy? Może przestaną się kłócić i zaczną naprawiać ten kraj? Może lepiej wiadomości ograniczyć do jednych na tydzień skoro nic ważnego się nie dzieje? A może lepiej przełączyć kanał na RebelTV skoro i tak w najbliższym czasie nie ma na to szans.  

                                                                   

Kasia Kuberka

Comments

comments

Dodaj komentarz