Rozpaleni – Dorota Tworkowska
                                

 

Rząd pełen zapału pracuje nad koniecznymi ustawami. Ze strachem można wieścić przerwę w politycznej telenoweli. I nie są to halucynacje po spożyciu dopalaczów. Nie dlatego też ,że błyskawiczna i niedbała ustawa rzekomo uniemożliwiła ich sprzedaż. Skądże znowu, właściciele tych „alternatywnych sklepów dla młodzieży” nie marzyli o lepszej reklamie! Handlarzom bardziej niż grunt pod nogami palą się z podekscytowania policzki, bo popyt na zakazany owoc wzrośnie. Rośnie także ich kreatywność. Dopalacze na telefon niczym świeża pizza to ich sposób na obwodnicę dla prawa. A może by tak sami coś zapalili? Dlaczego nie kusi ich tygiel chemicznych substancji? Byłoby co opowiadać! Fascynujące przeobrażenia w niezidentyfikowane obiekty latające, tak z resztą niezidentyfikowane jak skład tych proszków.

Nieustająco interesującym pytaniem jest gdzie wyniesie Palikota jego antyklerykalizm. Oby nie na ołtarze. Poseł gromadzi fundusze w swoim Stowarzyszeniu Poparcia aby potem przekształcić tę organizację w partię, mającą być trzecią siłą polityczną. SLD już teraz  prześciga się z posłem w dawaniu wyrazu swoim jasno zarysowanym poglądom. Pracuje nad ustawą o darmowej antykoncepcji dla kobiet w wieku 17-24 lat i tych pochodzących z ubogich środowisk. Cudownie brzmiący projekt zapobiegania niechcianym ciążom, a tym samym często patologiom, prawdopodobnie rozbije się o fakt zaciskania budżetowego pasa. Napieralski świadomy cięć finansowy traktuje to raczej jako zabieg reklamowy. Zawsze można powiedzieć: chcieliśmy ale nie mogliśmy.

Podobnie powiedział Tusk mając na myśli próby wprowadzenia ustaw zdrowotnych dwa lata temu. Dziś, gdy zatarło się echo licznych wet byłego prezydenta, możliwe stało się przyjęcie zapisów ułatwiających otrzymania odszkodowań i obniżających koszty leków. Jeśli owa przepowiednia się spełni, niewątpliwie uderzy ona w interesy finansowe farmaceutów. Cóż, życie to teatr i zmiany ról są częste. W końcu to nie emeryci i renciści będą musieli sięgać po środki uspokajające, widząc ceny niezbędnych im do życia lekarstw.

                                                                                 

                                                                                                     

Dorota Tworkowska

Comments

comments

Dodaj komentarz