Sejmowo – filmowo, czyli polityczny matrix – Kuba Radzewicz, 15 lat

Minęło już ponad sto dni sprawowania władzy przez platformersów. Pierwszy jubileusz Donalda Tuska jako premiera. Szef rządu zdążył już wrócić z pierwszego urlopu, wypoczęty i pełen ochoty  do dalszej pracy. Nie omieszkał zorganizować wielkiej konferencji prasowej, na której mówił o początkach budowania nowego ładu, nowej III czy IV RP, czy jak kto woli, nowej Irlandii. A mówiąc prościej, Tusk zapewniał nas, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej! A jakże! Nie żałujmy sobie, Panie Premierze! Póki nadzieja w narodzie jest! W końcu taka studniówka zdarza się tylko raz!

Jednak wystąpienie Donalda Tuska to jeszcze nic w porównaniu z tym, co na rocznicę 100 dni przygotowała opozycja, a konkretnie Prawo i Sprawiedliwość. Pisowcy przedstawili nowy spot reklamowy, w którym w głównej roli wystąpił…. Jarosław Kaczyński? Pudło. Zbigniew Ziobro? Pudło. Edgar z Włoszczowy? Pudło. Nie kto inny, tylko Wilk z pewnej znanej nam baśni…Nie, to nie żart. Pisowcy, aby zdobyć poparcie, sięgają nawet po postacie z literatury. Swoją drogą, to chyba autor Czerwonego Kapturka, widząc do jakich celów została wykorzystana jego bajka przewraca  się w grobie. Mówią, że tonący brzytwy się chwyta, jednak tym razem pijarowcy PiS-u przesadzili: nowy spot bardziej śmieszy niż zmusza do zastanowienia. Tak nawiasem mówiąc, jak już jesteśmy przy temacie bajek,  słyszałem kiedyś bajkę o PiS-ie, bardzo krótką i treściwą: DługoPiS nie porządził!

To nie był jednak koniec popisów przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Adam Hoffman i Mariusz Kamiński zorganizowali konferencję prasową, na której zaprezentowali swoje dzieło. Były to zdjęcia, na których porównali Donalda Tuska, Zbigniewa Ćwiąkalskiego i Julię Piterę do bohaterów kultowego “Matrixa”. Żyjemy w politycznym matriksie! grzmieli pisowcy. I co z tego wyszło? Znowu więcej śmiechu niż konkretów. Zamiast konferencji- farsa! Jak u Gałczyńskiego! To  ja może skieruję inny znany cytat do posłów Prawa i Sprawiedliwości: Kończ waść, wstydu oszczędź!

 

Kuba Radzewicz, 15 lat

Comments

comments

Dodaj komentarz