Temat zastępczy – Igor Niewiadomski
            Mam tego dość! Mam dość tej bezsensownej walki o Krzyż, w którym obydwie strony konfliktu zachowują się jak warzywa na straganie, z wiersza Jana Brzechwy.

            Po pierwsze nie wiem co komu przeszkadza, żeby Ten Krzyż tam stał. Krzyż to przecież tylko dwie złączone deski, które są symbolem chrześcijaństwa – religii, której podstawowe zasady – 10 przykazań nie powodują nic złego wobec nikogo. Po drugie, jeśli już władze naszego państwa zdecydowały się o przeniesieniu Tego Krzyża do kościoła, to co w tym złego? Koszty na zrobienie tego ruchu nie są duże. A poza tym nikt przecież nie chce zniszczyć symbolu chrześcijaństwa. Dlatego swoje zdanie w sprawie Krzyża mogę wyrazić w takich słowach, jakich kiedyś zrobił to Lech Wałęsa.  Jestem za, a nawet przeciw.

Tak naprawdę ta kłótnia jest nagłaśniana przez media tylko dlatego, żeby po cichu przegłosować ustawę o podwyższeniu podatku VAT. Bez wątpienia ich inicjatorami są ludzie którzy produkują kasy fiskalne. Przecież najmniejsza zmiana w kasach fiskalnych, pochłania od handlarzy duże pieniądze, około stu złotych za jedną kasę. Naprawdę bardzo się cieszę, że ludzie zaczynają ostatnio protestować w sensownej sprawie, jakim jest podwyższenie podatku VAT.

            Najlepiej do dzisiejszej sytuacji można dobrać słowa kapusty ze wspomnianego już wiersza Brzechwy. ”Po co krzyki? Po co kłótnie? Po co Wasze sfary głupie? Wnet i tak zginiemy w zupie.

 

 

 

             

Igor Niewiadomski

Comments

comments

Dodaj komentarz