Tuskopolska – Michał Staszewski

 

Po wczorajszym Pana wystąpieniu zastanawiam się co ja tu jeszcze robię. Po co siedzę w tej Polsce, która stacza się jak śnieżna lawina. Pana reformy sugerują ludziom młodego pokolenia: Spieprzajcie!. A dlaczego? Przecież gdzie my tu znajdziemy pracę. Chyba w rządowej administracji, którą jeszcze bardziej rozbudujecie. Młody człowiek w tym kraju zaczyna być pomijany i lekceważony. Nie zatrzymacie młodego pokolenia, ono będzie przed wami uciekało. Przecież niedługo wydłużycie wiek emerytalny do 100 lat. Nie wyobrażam sobie pewnych grup zawodowych, które by osiągnęły taki wiek przejścia na emeryturę.

Oczywiście jest kilka reform, które pomogą Polsce w odbudowaniu swojej pozycji gospodarczej(nie oszukujmy się jest fatalna). Odprowadzanie składek od osób duchownych jest trafnym pomysłem. W Polsce obecnie jest ok. 50 tys. duchownych. Tu tkwi prawdziwy potencjał. Tutaj trzeba szukać łatania dziury. Kościół nie może być odizolowanym tworem, którego nic nie dotyczy. Oni też muszą podlegać normom i zasadom. Wszyscy muszą być równi, więc nie róbmy równych i równiejszych i opodatkujmy Kościół.

Kolejnym dobrym pomysłem jest walka z kibolami i zadymiarzami. Nie może być tak, że w państwie prawa wszyscy robią to co chcą. Prawo jest dziurawe i to przed Panem stoi zadanie zlikwidowania wszelkich luk. Dzikość i chamstwo trzeba zniszczyć. Chuligani nie mają prawa niszczyć naszego wspólnego dobra jakim jest nasz naród. Wytrwałości i twardej ręki Panie Premierze!

 

Michał Staszewski

Comments

comments

Dodaj komentarz