Zawiedziony Lider

Kiedy w rodzinie pojawia się potomek, zwykle dom wypełnia radość. Czasem, niestety, jest jej tak dużo, że nie starcza już miejsca dla ulubionego (jeszcze niedawno) pupila.

Zawiedziony Lider - opowieści za schroniska
Zawiedziony Lider – opowieści za schroniska
To nie pies jest winien tego, że trudno mu się odnaleźć w nowej sytuacji, lecz ludzie, nieświadomi, iż na taką zmianę, jak przyjście dziecka na świat, trzeba przygotować nie tylko siebie, ale i swoje zwierzęta. Czasem warto zasięgnąć porady specjalisty, jak to zrobić, żeby zapobiec niepożądanym sytuacjom. I to najlepiej jeszcze zanim zaczną się kłopoty. Inaczej ktoś może ucierpieć.

Tak stało się z Liderem, żywiołowym owczarkiem niemieckim, który przez wiele lat był w centrum uwagi. A następnie, z niezrozumiałych dla siebie powodów, poszedł w odstawkę i trudno mu się było z tym pogodzić. Zapłacił za to wysoką cenę – w marcu 2019 roku trafił do łódzkiego schroniska przy ul. Marmurowej 4.

Lider niewątpliwie zasługuje na drugą szansę. Jest jeszcze w pełni sił, pogodny i energiczny. Najlepszym wyjściem byłby dla niego dom bez małych dzieci i innych czworonogów. Będzie dobrym towarzyszem dla osoby aktywnej i rozważnej, która chętnie poświęci mu czas.

Osoby zainteresowane Liderem zapraszamy do kontaktu ze schroniskiem poprzez mail: schronisko.biuro@o2.pl.

Tekst i fot. Oz

Comments

comments

Dodaj komentarz