Zemsta Al.-Kaidy? lub Po Osamowe skutki – Kinga Marzec, 16 lat

Data 2 maja przejdzie do historii. Wtedy zginął człowiek orkiestra. Rządził, werbował, zabijał, aż do czasu. Nie tylko Polska, wszak cała Europa (pamiętajmy o ukrytych bombach atomowych, które Al.-Kaida ma zamiar zdetonować), a także świat – wszyscy ogarnięci strachem przed tym, co dotąd nam nieznane.

Skutek pierwszy? – Trzęsienie ziemi w Hiszpanii. Pytanie tylko: co je wywołało oraz dlaczego stało się w kraju corridy i flamenco, a nie w Rzymie? Włosi uciekli ze swojego kraju, bojąc się przepowiedni nieżyjącego od dawna sejsmologa. Autorem zamieszania jest Raffaele Bendandi, który niegdyś trafnie przewidywał kolejne wstrząsy. To on zapowiedział, że 11 maja 2011 r. Rzym zostanie spustoszony przez potężne trzęsienie ziemi.

Skutek drugi? – Zagrożenie samolotu z szefem MSZ Radosławem Sikorskim, który wylądował w Bengazi dopiero za drugim razem. Przyczyniła się do tego grupa związana z Muammarem Kaddafim, która pojawiła się w tym mieście i postanowiła przejść na stronę powstańców. Minister zapowiedział, że Polska, sprawując przewodnictwo w Unii Europejskiej, będzie wspierać demokratyczne aspiracje krajów ze wschodu i południa Europy. Jakkolwiek to brzmi, jednego możemy być pewni: Libijczyków mogły zachęcić słowa, że mają szansę, jak my zrzucić łańcuchy dyktatury z Solidarnością ponad dwadzieścia lat temu i pokazać światu, na co ich stać. Gorzej, jeśli ujawnią to, co widzieliśmy już w Libii. Czy rewolucjoniści znów dadzą o sobie znać?

Skutek trzeci? – Odnaleziono poszukiwanego od tygodnia ratownika górniczego, zaginionego w kopalni "Krupiński". Dopiero na powierzchni ma nastąpić formalne stwierdzenie zgonu poszkodowanego. Odnaleziony ratownik to trzecia ofiara ubiegłotygodniowego wypadku w kopalni. W czwartek w kopalni po raz pierwszy ma zebrać się specjalna komisja wyjaśniająca przyczyny i okoliczności wypadku.

Skutek czwarty? – Oto pytanie do Was, co się stanie lub: co jeszcze ludzie wymyślą? Jedni boją się Apokalipsy, inni zaczynają wierzyć w przepowiednię Majów. Jednak ja apeluję: nie mierzmy wszystkiego tą samą miarą. Tak, jak w polityce zdarzają się cuda, tak różne dziwy na tym świecie. Nie za wszystko odpowiedzialny jest Bin Laden, nie bądźmy fanatykami!

Kinga Marzec, 16 lat

Comments

comments

Dodaj komentarz